Spinle Konik Taşlama

Spindle koniğinde oluşan deformasyon sonucu tutucularda meydana gelen salgı,işleme kalitesinin ve hassasiyetinin düşmesine aşırı kesme ucu sarfiyatına dolayısıyla üretim maliyetlerinizin artmasına sebep olur, bu durumun kısa zamanda ve ekonomik olarak giderilebilmesi amacı ile spindle ünitesi sökülmeden cnc teknik servis ekibimiz tarafından makine üzerinde konik taşlama işlemi yapılabilmektedir, işlem sonucunda makine üreticisinin hassasiyet test raporlarındaki kabul edilebilir değerlere ve uluslararası standartlara uygun toleranslar içinde sonuç alınmaktadır.

Makina üzerinde spindle konik taşlama işleminin yapılabilmesi için spindle rulmanlarının hasarsız ve takım tutma sisteminin normal çalışır durumda olması gerekmektedir.

Makinelerinizin en hassas parçalarından biri olan spindle (iş mili) konikleri üzerinde zamanla, yıpranmaya da bağlı olarak hassasiyetin azalması, işleme hatalarının gözlenmesi ya da konik yüzeyinde oluşabilecek pürüzleşmeler, makineniz ve işletmeniz için zaman ve iş kaybına neden olabilecek. Oluşabilecek minimum salgılar bile makinenizin performansını düşürerek kullanılabilme ömrünü azaltacaktır.

27 yıldır cnc teknik servis işinde deneyim sahibi olan Nanotech Ltd.’nin uzman ekibi tarafından makinenizin üzerinde spindle konik taşlama yapılarak, makinenizi ilk günkü performansında tekrar kullanabilmeniz sağlanacak. İş mili konik taşlama işleminden sonra hassasiyet testleri yapılarak makineniz tekrar kabul edilir standartlara uygun olarak çalışır konuma getirilir. Spindle konik taşlama yönteminde, zaman kaybını minimuma indirmek için makineniz sökülmeden taşlama gerçekleştirilmektedir. Böylece işletmenizi sökme-takma gibi montaj ve zaman kaybından koruyup ilave iş kaybını da önleyerek çalışma sürenizi etkin kullanmanızı sağlayacaktır. Makinenizden herhangi bir parça sökülüp takılmadığı ve hiçbir eksen hareket ettirilmediği için orijinal montajlı halindeki hassasiyetini kaybetmeyecektir. Nanotech’in deneyimli spindle tamiratı konusunda uzman ekibi en son teknolojiye uygun iş gereçleri ile iş milinde konik taşlama yapacaktır. İşlem sonunda ekip makinedeki sorunla ilgili geniş bir rapor sunarak, nedeni hakkında sizi bilgilendirecektir.

Spindle, konik taşlama sonrasında tekrar uluslararası standartlara göre kullanılır duruma getirilir. Spindle konik taşlama sonrasında yüzey kalitesi artırıldığı için spindle ve takım çalışma performansı yükselerek, kullanım süreleri uzayacaktır.

Nanotech teknik servisi tarafından tüm marka ve model spindle onarımlarınız garantili olarak yapılıp, çalışır halde size teslim edilecektir. Makinanız teslim edilmeden önce gerekli testlerden geçirilerek istenen performansın yakalanıp yakalanmadığı ölçülecek ve sizin için raporlanacaktır. Nanotech, müşterilerine en kısa zamanda en doğru hizmeti sunarak sizleri üretim kaybı ve ek maliyetlerden kurtarmaktadır. Cnc tezgahlarınızın en önemli parçalarından biri olan fener mili (spindle) tamiratlarında bunun hassasiyeti ile çalışan bir teknik servisten hizmet almanın rahatlığını yaşayacaksınız.

Nanotech olarak sektörde 27 yıldır bulunuyoruz. Sahip olduğumuz tecrübe ve bilgi birikimleri hizmetlerimizin kaliteli bir hale gelmesini sağlamıştır. Hizmet kapsamımızın geniş bir kitleye hitap etmesi, kurumsal görünümümüzü ön plana çıkarmaktadır. Fener mili konik taşlama, spindle revizyonu, draw bar revizyonu gibi çok sayıda hizmet vermekteyiz. Bu hizmetlerimizin müşterilerimize en uygun şekilde sunulması tercih edilmemizi arttıran faktörler arasında yer almaktadır. Profesyonel ekibimizle birlikte yaptığımız tüm işler, her zaman takdire şayan olmayı başarmış ve mutlaka takdir edilmiştir. Hizmet vermemizin yanı sıra bu sektörde ürün satışı da yapmaktayız. Ürünlerimizin, hizmetlerimizin üst düzey kaliteye sahip olması profesyonel ekibimiz ve kullandığımız son teknoloji donanımlar sayesindedir.

                Belli bir formda üretilmiş olan sert ve aşındırıcı bir yapıya sahip olan zımpara taşı ile iş parçası üzerinden birçok noktadan talaş kaldırma işlemine denir. Ayrıca fener mili konik taşlama temel olarak  iş parçasının istenen yüzey kalitesi ve ölçü tamlığında üretilmesini sağlamak ve sertliği 50 Rc’den yüksek olan malzemeleri işlemektir. Taşlamanın bitirme işlemi olması veya daha sonraki işlemlere iyi bir geçiş sağlaması bakımından taşlama parametrelerinin iyi seçilip doğru belirlenmesi gerekmektedir. Taşlama işleminde sürtünme ve deformasyonun etkisiyle iş parçası yüzeyinde kalıcı gerilmeler meydana gelmekte ve metalurjik hasarlar oluşmaktadır. Bu hasarları azaltmaya fener mili konik taşlama kalitesini artırmaya yönelik bir takım çalışmalar yapılmaktadır. Talaş kaldırma esnasında zımpara taşı kendi ekseni etrafında oldukça yüksek devirlerde dönme hareketi yapar. Kesme işlemi zımpara taşı ile iş parçası arasındaki sürtünmenin bir sonucu olarak meydana gelir.

Fener Mili Rulmanları

                Fener mili, rulmanları masif iç ve dış bilezikler ile masif pencere tipi kafesleri olan bilya ve kafes tertibatlarını içeren tek sıralı eğik bilyalı rulmanlardan meydana gelen mekanizmaların bütününe verilen isimdir. Bu yapılar parçalarına ayrılmayacak bir şekilde üretilmiştir.. Rulmanlar, açık ve contalı versiyonlar olarak üretilen yapıya sahiptirler. Ayrıca fener mili konik taşlama rulmanlarının daraltılmış tolerans değerleri mevcuttur. Bunlar özellikle, yüksek pozisyon alma  hassasiyeti ve yüksek hız gerektiren koşullarda yataklama düzeni için uygun çözümlerdir. Bu rulmanlar, takım tezgahlarında kullanılan fener millerinin yataklamasında oldukça uygun olduklarını kanıtlamışlardır.

Fener Mili Ölçüleri

​ISO 30, 40, 50 ve 60 fener millerinin doğal avantajları ve sınırlamaları vardır. Ağır kaba talaş işleme, daha büyük bir fener mili gerektirir; diğer taraftan yüksek hızda frezeleme, daha küçük bir fener milini daha uygun bir hale getirerek daha düşük tork gerektirir. Fener milinin ölçüsü, maksimum frezeleme takım çapını ve tezgahın üstesinden gelebileceği talaş derinliğini belirleyecektir. Değişken takım tezgahı koşullarına bağlı olarak istisnalar olmasına rağmen freze ölçüsü seçimindeki genel bir kural şu şekildedir:

ISO 60 – “daha büyük frezeler”.

ISO 50/Coromat Capto ölçüsü C8 – Dc 160 mm.

ISO 40/Coromat Capto ölçüsü C6 – Dc 100 mm.

ISO 30/Coromat Capto ölçüsü C4 – Dc 50 mm.

                Uzun kenarlı frezeler gerektiren parçalar, minimum olarak bir ISO 50 veya Coromant Capto ölçüsü C8 fener mili ister. Fener miline entegre takım bağlaması en iyi stabiliteyi sağlar. Portal tezgahların ve diğer büyük takım tezgahları üzerindeki frezeler, kusursuz stabilite ve mümkün olan en küçük çıkıntıyı sağlayacak şekilde fener miline doğrudan monteli şekilde tasarlanmıştır.

                Yaptığımız teknolojik faaliyetler ile kendimizi her geçen gün geliştiren ve güncelleyen bir kurum olarak, bünyemizde çalıştırdığımız genç nesillerin sektörde büyümesini sağlıyoruz. Yaptığımız çalışmalar servis ve satış anlamında önemli bir düzeye ulaşmıştır. Bu faaliyetlerimizi dünyanın her yerine satış ve servis yaparak sunmak en büyük fizyonlarımız arasında yer alır. Nanotech firması olarak teknolojik gelişmeleri takip eden ve bu anlamda her gün gelişmeye devam eden yapımız sayesinde ülkemizde uzun yıllardır hizmet vermekteyiz. Özellikle teknoloji anlamında üniversitelerin ilgili bölümünden mezun olan mühendislere büyük bir iş imkanı sağlarken ülke ekonomisine büyük katkılar sağlamaktayız. Bu faaliyetlerimiz yeni nesillerin daha iyi bir eğitim sürecine dahil olması bu sektörle ilgilenen kişilere ışık tutmak açısından önemli çalışmalardır. 21. yüzyılda en önemli sektör teknoloji ile uyumlu çalışan sektörlerdir. Bu sektörlerden birisi bizim bulunduğumuz sektördür. Teknolojinin gelişmesi demek işlerimizin gelişmesi anlamını taşımaktadır.

DMCA.com Protection Status   Google, bu sitenin trafiğini analiz etmek için çerezler gönderir. Sitemizi kullanmanızla ilgili bilgiler Google ile bu amaç için paylaşılır.   Ayrıntıları inceleyin