Draw Bar Revizyonu

Draw bar: Yatay ve dikey işleme merkezlerinde bulunan spindle ünitelerindeki takım tutma sistemlerinin durumu direk olarak işleme kalitesine etki etmektedir ayrıca güvenlik açısından da düzgün çalışmayan takım tutma sistemleri ciddi riskler oluşturmaktadır

spindle ünitesindeki takım tutma sisteminin (marka ve modele göre değişkenlik gösterebilir)belirli bir kuvvet ile takımı tutması gerekir.Takım tutma kuvveti(Kilonewton) cinsinden ifade edilmektedir.

İşleme merkezlerinde bu kuvvetin oluşması için spindle (iş mili) içerisinde draw bar ünitesi bulunur. Draw bar tutucu üzerindeki pullstud yardımı ile takımı spindle ünitesinde tutar. Draw bar ünitesi resimde de görüldüğü gibi özel üretilmiş yaylardan, bu yayların konumlandırıldığı özel bir milden ve pens’ten oluşur.

Bu ekipmanlar içerisinde çalışma şartlarına bağlı deforme olmakta ve yıpranabilmektedir,harici(su girme paslanma ve korozyon) etkenlerde bu yıpranmayı hızlandırabilir.

Zaman içerisinde deforme olan sistem özelliğini kaybeder ve işleme merkezlerinin spindle takım tutma kuvveti düşer,bu durum işleme hassasiyetinin düşmesine ve ciddi güvenlik risklerinin oluşmasına yol açar.

Cnc teknik servis hizmeti veren firmamız makinelerin draw bar ünitelerini özel ölçüm aletleri ile kontol eder ve oluşan deformasyonlar tespit edilir.Cnc teknik servis ekibi tarafından tespit edilen değerler makine standartlarının altında ise draw bar revizyon işlemi yapılır.Yapılan işlemde draw bar sökülerek tamir merkezimize getirilir.

Tamir merkezimizde draw bar öncelikle cnc teknik servis ekibi tarafından  üniteyi oluşturan parçalara ayrılır.Teknik servis tarafından revizyonu ve kontrolleri tamamlanan draw bar ünitesinin makineye montajı yapılır.

DMCA.com Protection Status   Google, bu sitenin trafiğini analiz etmek için çerezler gönderir. Sitemizi kullanmanızla ilgili bilgiler Google ile bu amaç için paylaşılır.   Ayrıntıları inceleyin