Makine Geometri Ayarları

Cnc işleme merkezleri ve tornalarda makinelerin hassasiyetlerinin zaman içerisinde düşmemesi ve oluşan boşlukların düzeltilmesi için yapılması gereken makine geometri ayarları konusunda cnc teknik servis ekibimizden destek alabilir sorunlarınız büyümeden hızlı ve ekonomik çözümler ile makinenizi hassasiyet değerleri içinde tutabilirsiniz.

27 yılı aşkın süredir cnc teknik servis ve yedek parça tedariki konusunda hizmet veren Nanotech, cnc makinalarınızın kaliteli ve verimli çalışması için ilerleyen süreçte de ihtiyaç duyduğunuz her noktada uzman kadrosuyla sizlere hizmet veriyor. Makinalarınızın tamir ve bakımının yanı sıra daha detaylı teknik servis hizmetleri de sağlamaktadır.  Tezgâhlarınızın yıllarca yıpranmadan faal olarak çalışması için gerekli olan makine geometri ayarları da en hassas cihazlarla gerçekleştirilerek, hassasiyetlerinin kaybolmasının ve işlenen parçalarda da kalite ve toleransın düşmesinin önüne geçilmektedir. Makinelerinizin geometrik protokollere uygun olarak hassasiyetleri ölçülerek, standartlara uygunluğuna bakılmaktadır. Yapılan ölçümlerde makine geometri ayarlarında protokollere aykırı bir ölçüm tespit edildiğinde de yeniden ayarlama yapılabilmektedir.

Makine geometri ayarlarının sağlıklı yapılabilmesi için bu ölçümleri ve ayarlamaları yapacak ekibin deneyimli olması, gerekli bilgi ve donanıma sahip olması gerekmektedir. Uzman personelin yanı sıra makine geometri ayarlarında kullanılan ekipmanların da güncel ve son teknoloji ürünü olması önemlidir. Makinanın röntgenini de çekmeye benzeyen bu işlem sırasında makine teraziye alınarak çalışmaya başlanır. Hassasiyet kaybına neden olan kinetik bozukluklar tespit edilerek yeniden gerekli standartlara uygun olarak ayarlanır. Tezgâhın hareketli eksenlerini ve bu hareketli eksenleri taşıyan kızak ölçümleri de kontrol edilmektedir.  Kama boşluklarına bakılıp, makinede çıkan sesler de dinlenerek standart dışı bir durumun oluşup oluşmadığı ölçülür ve ayarlanarak tezgâhta hareketi sağlayan mil sistemi de kontrol edilir.

Deneyimli, uzman ekip ve yüksek standartlarda, son teknoloji ürünü ekipmanlarla hizmet veren Nanotech, cnc tezgâhlarınız için makine geometri ayarlarının yanı sıra gerekli bakım, onarım ve servis hizmetleri de sunarken işletmenizin yaşayabileceği iş ve gelir kaybını önleyip zamanı da düzenli kullanarak, çıkan ürünlerin sağlıklı, kaliteli ve gerekli hassasiyette olmasını garantilemektedir. Makinalarınızın ömrünü uzatarak ve makinalarınıza zarar veren tüm arızalar giderilip uzun yıllar sorunsuz ve masrafsız bir şekilde tıkır tıkır çalışan tezgâhlarınızdan istediğiniz verimi alabileceksiniz. Cnc tezgahı  geometri ayarları yapılırken tezgâhınızda sadece şu an arıza veren noktaları tespit edilmeyecek, ilerde de daha büyük arıza ve iş kaybına yol açabilecek problemlerin de çözümü sağlanacaktır.

DMCA.com Protection Status   Google, bu sitenin trafiğini analiz etmek için çerezler gönderir. Sitemizi kullanmanızla ilgili bilgiler Google ile bu amaç için paylaşılır.   Ayrıntıları inceleyin