Makine Lazer Kalibrasyon ve Ballbar Testi

Cnc işleme merkezlerinin hassasiyetleri çalışma şartlarına bağlı olarak azalmaya ve ölçülerde istenilen değerlerden farklı sonuçlar ortaya çıkarmaya başlar.Oluşan bu boşlukların giderilmesi için cnc teknik servis ekibimiz tarafından tezgahınıza doğrusal, açısal ve dairesellik testleri uygulanarak, ölçülen hatalarınız minimize edilir.

Amacımız tezgahınızın performansını arttırarak, hassas ölçülerle çalışmanıza yardımcı olup, işletmenize zaman ve maliyet tasarrufu sağlamaktır.

Cnc makinelerinde hassas çalışmalarla üretilen parça kalitesi, tezgahı hassasiyet derecesi ile doğru orantılıdır. Tezgahtaki ufak hatalar, çalışırken yaşanan sorunlar daha çok hatalı ürün üretilmesine neden olabilecektir. Bu nedenle tezgahınızın performansını ölçen makine lazer kalibrasyon ve Ballbar testi kaliteli üretim açısından vazgeçilmez niteliktedir. Cnc tezgahlarınızın periyodik bakımlarında ya da üretimde istenen ölçülerin tutturulamaması ile ilgili sorunlar yaşanıldığında makine lazer kalibrasyon ve Ballbar testi uygulanarak pozisyonlandırmadaki hatalar hızlı bir şekilde kontrol edilir. Lazer kalibrasyon testinde doğrusallık ve açısallık testi uygulanırken Ballbar testinde ise dairesellik testi yapılmaktadır.

Makine lazer kalibrasyon ve Ballbar testi, tezgahınızın uluslararası standartlara uygunluğunu ölçmektedir. Cnc tezgahından çıkan ürün kalitesini ve verimliliği artırmak amacıyla yapılan bu testlerle, hata payınızı düşürerek; makinanızın daha hassas ve etkin çalışmasını sağlayabileceksiniz.

En hassas parçaların bile hatasız üretilmesi, makine verimliliğinin artırılması ve uluslararası kalite standartlarınca üretim yapabilmesi, tezgahtan çıkan ürünlerde hurda payının düşmesi ve makinenin performansının artırılarak maliyetlerinin düşürülmesine yarayan bu bakım testleri Nanotech cnc teknik servisi tarafından uygulamaktadır. Uzman teknik personelden oluşan ekip, talebiniz doğrultusunda sizlere arzu edilen test desteğini sunacaktır. Kullanılan özel ekipmanlar dünya standartlarında nitelikli test sistemleridir.  Test verileri size matematiksel ve grafiksel olarak sunularak, en küçük hatanın bile kolaylıkla teşhis edilmesine imkan sağlamaktadır. Uzun yıllardır dünya üzerinde de kullanılan bu gelişmiş analiz testleri ile oldukça güvenilir sonuçlar elde edebileceksiniz.

Nanotech, hatalarınızı minimize edecek makine lazer kalibrasyon ve Ballbar testi ile cnc tezgahlarınızın hassasiyetini ölçerek, verimliliğinizi artırmanıza, zamandan ve maliyetten tasarruf etmenize yardımcı olacaktır. Nanotech, uzman teknik ekip ve garantili cnc teknik servis hizmeti ile yıllardır işletmeler için tezgah teşhis çözümleri üretmektedir.

DMCA.com Protection Status   Google, bu sitenin trafiğini analiz etmek için çerezler gönderir. Sitemizi kullanmanızla ilgili bilgiler Google ile bu amaç için paylaşılır.   Ayrıntıları inceleyin